POZNAJ MNIE

Prawnik rozwodowy w Wadowicach

W ramach prowadzonej kancelarii adwokackiej w Wadowicach świadczę kompleksową obsługę związaną ze sporządzeniem pozwu o rozwód, kolejnych pism procesowych, a także reprezentacją klientów na rozprawie przed sądami.

Jeżeli szukasz dobrego adwokata w Wadowicach, jesteś w dobrym miejscu. Krok po kroku przeprowadzę Cię przez proces rozwodowy.

Rozwód w Wadowicach – od czego zacząć?

Osoby stojące przed tym wyzwaniem zadają sobie szereg pytań. Zapewne również Ty zastanawiasz się, jak rozpocząć starania o rozwód. To bardzo podstawowe pytanie, ale przecież na samym początku niewiele osób wie, co trzeba zrobić, żeby wziąć rozwód. Tym bardziej, jeśli jest to pierwsza taka sytuacja w ich życiu.

Maria Janik Adwokat Wadowice

Dobry adwokat rozwodowy wie, jak pokierować działaniami klienta, aby ten przeszedł przez tę niełatwą sytuację możliwie najlepiej i aby już od samego początku był dobrze poinformowany. Chcesz wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, by sąd orzekł rozwód między małżonkami?

Jestem przekonana, że interesują Cię również kwestie finansowe. Wiele osób pyta mnie ile kosztuje sprawa o rozwód. Wiedza o tym, ile kosztuje adwokat na rozprawie, jest również bardzo istotna. Osoby składające pozew o rozwód powinny przecież wiedzieć, z jakimi wydatkami będzie się łączyć całe postępowanie i obsługa adwokata rozwodowego.

Pozwól więc, że wskażę Ci odpowiedzi na powyższe pytania, gdyż właśnie one pojawiają się wśród moich klientów najczęściej.

Co trzeba wiedzieć przed rozwodem?

Jeżeli podjąłeś/łaś decyzję o rozwodzie w Wadowicach, to w pierwszej kolejności zastanów się, w jakiej formie rozwodu będziesz dochodził/ła. Czy będzie to:

  • rozwód bez orzekania o winie,
  • rozwód z orzeczeniem o winie,
  • rozwód z winy obojga małżonków.

Wiele osób zastanawia się, czy warto walczyć o rozwód z orzeczeniem o winie. Warto to omówić ze swoim adwokatem. Rozwód nie musi trwać długo i łączyć się z dużym dyskomfortem. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Moim zadaniem, jako adwokata w Wadowicach jest przeprowadzenie Cię przez proces rozwodowy.

Jakie dokumenty do rozwodu? Dokumenty, jakie musisz dołączyć do pozwu to przede wszystkim:

  • odpis aktu małżeństwa,
  • odpis skrócony aktu urodzenia dziecka (jeżeli posiadacie małoletnie dziecko).

Rozwód – czy potrzebny adwokat w Wadowicach?

Warto wskazać, że każde postępowanie rozwodowe jest inne i wymaga podjęcia określonych kroków prawnych, które nie zawsze są jasne i proste dla osoby, która nie miała do czynienia z postępowaniem sądowym. Dlatego jeżeli nie czujesz się pewnie w świecie paragrafów, skorzystaj z pomocy profesjonalisty tj. adwokata lub radcy prawnego.

Na co dzień pomagam moim klientom przejść przez rozwód w Wadowicach. Mam za sobą szereg spraw rozwodowych i za każdym razem dbam o komfort moich klientów. Jeśli zastanawiasz się, jak rozmawiać z adwokatem o rozwodzie, to już teraz chciałabym Cię zapewnić, że otrzymasz ode mnie pełne wsparcie. Bardzo stawiam na otwartą i empatyczną komunikację. Otrzymuję od moich klientów wiele pozytywnych informacji zwrotnych, co jest dla mnie niebywale satysfakcjonujące. Rozumiem, że jest to dla nich trudny czas i wymagają bardzo profesjonalnego wsparcia. Robię co w mojej mocy, aby sprostać ich oczekiwaniom.

Czy można nie uzyskać rozwodu w Wadowicach?

Trzeba podkreślić, że sąd orzeknie rozwód w Wadowicach między stronami postępowania, tylko jeżeli nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżonków.

Kiedy sąd nie orzeka rozwodu? Ma to miejsce jeżeli:

  1. Na skutek rozwodu miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci.
  2. Orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Trzeba również wskazać, iż sąd, mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżonków, nie może orzec rozwodu, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia. Chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

rozwód bez orzekania o winie

Ile kosztuje rozwód w Wadowicach?

Sprawa o rozwód nie jest niestety postępowaniem bezkosztowym. Opłata, którą należy wnieść do właściwego sądu okręgowego, by zainicjować postępowanie rozwodowe, wynosi 600 zł.

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje adwokat na rozprawie? A może interesuje Cię, ile kosztuje napisanie pozwu o rozwód przez adwokata? Moje wynagrodzenie zależy od wielu czynników. Każda sprawa jest inna. Skontaktuj się ze mną, a nakreślę Ci, jaki jest koszt adwokata w sprawie rozwodowej w Wadowicach. Pamiętaj, że stawki minimalne określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności adwokackie.

Wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych – rozwód Wadowice

Zastanawiasz się, czy można być zwolnionym z opłaty za rozwód? Przecież nie każdy dysponuje środkami finansowymi na ten cel. Czy da się zatem uzyskać „bezpłatny” rozwód w Wadowicach?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, ale może mieć to miejsce tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeżeli nie jesteś w stanie ponieść wyżej wymienionych kosztów bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i swojej rodziny, masz prawo złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych w całości lub w części.

Sprawa rozwodowa w Wadowicach?

Myślisz już o rozwodzie? Zastanawiasz się zapewne, jak znaleźć dobrego adwokata do rozwodu. Już podpowiadam! Wybierz kogoś, kto wzbudzi Twoje zaufanie i sympatię. To osoba, z którą spędzisz trochę czasu i z którą będziesz dzielić trudne momenty. Musisz czuć, że Cię wspiera swoim doświadczeniem, wiedzą, kompetencją, ale i że rozumie Ciebie jako człowieka.

Zapytaj znajomych i krewnych o godne polecenie sprawdzonych adwokatów. Poczytaj opinie w serwisach i wyszukiwarkach internetowych. Skontaktuj się z wybranym prawnikiem lub kancelarią i sprawdź, jakie zrobi na Tobie wrażenie. Ważne, aby nie podejmować pochopnie żadnej decyzji: ani o rozwodzie, ani o wyborze adwokata.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są możliwości współpracy ze mną, skontaktuj się z nami.

Maria Janik

Kancelaria adwokacka – rozwody w Wadowicach

KONTAKT z Adwokatem z Wadowic

Kancelaria Adwokacka Maria Janik

Skontaktuj się!